V posledních letech si lidé zamilovali cestování do zemí jihovýchodní Asie. Lákají Vietnam i Bali. Co očekávat od dovolené v těchto exotických destinacích? S čím počítat a na co si dát pozor? Jak se u nás říká, jiný kraj, jiný mrav.
Na Bali cestujte jen nalehko
Podívejme se na praktické rady do Indonésie a na Bali. Období sucha trvá od konce března do listopadu a deště přetrvávají od půlky prosince do poloviny března. V deštivém počasí jsou teploty kolem 27 stupňů, jinak atakují až 35 stupňů, proto s sebou nepotřebujete teplé oblečení. Kraťasy, tričko a plavky však nesmí chybět. Na Bali si pořídíte oblečení velmi levně, a tak ušetříte místo v kufru. Zásuvky jsou totožné s českými, napětí je 240 V. Nepijte kohoutkovou vodu, pouze balenou! Pitný režim je nezbytností, dopřejte si aspoň 3 litry vody denně. Internet funguje, ale je pomalý. Pro jeho zrychlení si zakupte místní SIM kartu. Alkohol pořídíte za draho, tabák je naopak levný. Raději se naočkujte proti žloutence typu A či vzteklině.
Vietnam – za exotikou a voňavými bylinkami
Nadšení cestovatelé ocení poznávací zájezdy do Vietnamu. Není divu. Na sto procent oslní památky UNESCO ve městě Hoi An, vietnamská gastronomie, Zakázané město v Hue, dobrodružná jízda přes Hai Van Pass, jízda na kánoi v Dalatu, potápění v Hha Trangu, kitesurfing a windsurfing na pláži s dunami v Mui Ne i romantika písečných pláží na ostrově Phu Quoc.
Cesta do Vietnamu je náročná, proto je nutné pečlivé naplánování. Samozřejmostí je vízum, které získáte díky pasu, jenž je platný nejméně 6 měsíců po návratu do ČR. Očkování není povinné, ale doporučuje se proti žloutence A a B, tyfu a tetanu. Určitě ochutnejte místní pivo Bia Hoi, červené víno Dalat a čaje. Snad největším lákadlem je příroda. Ostrovy, delty řek, písečné pláže i rýžová pole mají nezaměnitelné kouzlo. Nakupování je zábavné a svou důležitost hraje smlouvání. Do Vietnamu lze vyrazit kdykoliv. Pokud jedete na jih, postačí lehké oblečení. Severní horské počasí vyžaduje teplejší oděvy.
Zanechte odpověď