Český výrobce přírodní funkční kosmetiky. Přesně tak by se dala charakterizovat značka Biorythme, za kterou stojí inženýrka chemie Aneta Adamčíková. Produkty sama vyrábí, stejně tak navrhuje i etikety, navíc v porovnání s konkurencí jde proti proudu. Cílem zakladatelky totiž není vyrábět tisíce kusů kosmetiky. Nechává si záležet především na kvalitě, a proto jsou přípravky dostupné jen po několika kusech, čímž je zajištěna jejich čerstvost.
Velice vyhledávané jsou recenze deodorantů Biorythme, přičemž o osobní zkušenosti se podělil také Radek na stránce Ecoblog.cz, kde najdete výsledky testů ekologických a zero-waste produktů.
V čem si deodorant Biorythme vedl nejlépe?
Úkolem deodorantu je neutralizovat tělesný pach, který vzniká při pocení. Často si lidé zaměňují deodorant s antiperspirantem, ovšem antiperspirant má pocení minimalizovat, a proto obsahuje hliník.
Biorythme je však 100% vegetariánská kosmetika, která se netestuje na zvířatech a neobsahuje složky z mrtvých zvířat. Deodorant Biorythme si Radek pochvaloval, i když zpočátku nevěděl, jak ho má používat, nicméně návod našel přímo na stránkách značky. Deodorant musíte totiž v podpaží chvíli přidržet, protože pak lehce roztaje a následně ho rozetřete. Deodorant má dlouhou výdržnost, tedy celý den, ale někdy se člověk více potí, a tak ho bez problémů můžete použít i několikrát za den. Deodorant také:
neobsahuje konzervanty,
pěkně voní (připomíná aroma jehličí, mechu a dřeva),
má ve složení pouze přírodní složky (kakaové máslo, oxid hořečnatý, kukuřičný škrob, mandlový olej, éterický olej, nabělený včelí vosk a další),
neobsahuje sodu.
Závěrečné zhodnocení
Na webové stránce Ecoblog najdete i celkové zhodnocení deodorantu Biorythme. Radek mezi výhody zařadil to, že je kosmetika vyráběna v České republice, netestuje se na zvířatech a vyrábí se z čerstvých surovin.
Recenze je objektivní, a proto si pro sebe nenechal ani stinné stránky. Jediné, co však deodorantu vytknul, je již výše zmíněná nezbytnost nechat deodorant nahřát v podpaží.
Zanechte odpověď