SEO ČB – jak pracuje se zpětnými odkazy


SEO ČB - jak pracuje se zpětnými odkazy

Kromě technické a obsahové optimalizace webu, pracuje SEO ještě s celou sítí zpětných odkazů, která vedou na stránky odněkud z internetu. Tato činnost se anglicky nazývá linkbuilding a je rovněž nedílnou součástí regionálního SEO v ČB a pochopitelně i ve všech ostatních městech. Jak a podle čeho posuzují kvalitu těchto externích prokliků vyhledávače si přiblížíme v článku.

SEO ČB – linkbuildingem k internetovému prvenství

Algoritmy Googlu a Seznamu sledují množství a kvalitu stránek, odkud se lze prokliknout na náš mateřský web. Extra body nadělí SEO – ČB za linky umístěné na důvěryhodných portálech. Robot dokáže ocenit i tematickou souvislost daného fóra s naším předmětem podnikání. A také kvituje smysluplný text přímo v odkazu a okolo něj. Proto se říká, že bychom se v odkazu měli vyhnout nicneříkající frázi “Klikněte zde”. Za důležitou považuje umělá inteligence také lokaci zpětného odkazu, což si upřesníme níže v jakémsi návodu na výměnný linkbuilding.

Jak dostat zpětný odkaz v rámci SEO – ČB na cizí stránky

Pokud systematicky rozvíjíme optimalizaci svých prodejních stránek, soustředíme se na výměnu odkazů například s našimi obchodními partnery. Pro názornost si to vysvětlíme na příkladu Budvaru. Přednostnímu zobrazení této značky na internetu by jistě pomohl zpětný odkaz, který by se nacházel na webu dodavatele chmelových šišek. Link na vyhlášeného žateckého pěstitele by se zase ocitl na světoznámých pivních stránkách a oba partneři by si tím zlepšili pozici ve výsledku internetového hledání. Obě webové prezentace jsou totiž z hlediska robotů prestižní a navíc tematicky příbuzné.

SEO ČB - jak pracuje se zpětnými odkazy

Expert na SEO v ČB zná pravou hodnotu odkazů

Hledací Bot (běžný termín pro robota) hodnotí náš zpětný odkaz i podle jeho pozice na externí platformě. Ideální je, když ho vidí uvedený třeba v článku na blogu. Toto umístění je výhodné i pro čtenáře, kteří se v případě zájmu mohou prokliknout rovnou k nám na web a zjišťovat tam další informace. Když nám ale protistrana nabízí zpětný link někde v patičce nebo na stránce typu “Naši partneři”, z hlediska SEO to nemá skoro žádný význam. Českobudějovičtí podnikatelé a podnikatelé z okolí tohoto krajského města se mohou z velké části pochlubit kvalitními weby a nemusí přistupovat na pofidérní linkbuildingové podmínky. Laik se při výměně odkazů snadno napálí, ale profesionál bezcenný proklik ala patička jiného webu s díky odmítá.

Pozor na toxické linky – zamoří SEO nejen v ČB

Díky zpětným odkazům stoupá návštěvnost stránek a tím pochopitelně roste také počet možných klientů. Pokud externí linky vyměňujeme, nestojí nás to žádné peníze navíc. Vzájemná směna prokliků mezi dvěma weby je navíc dobře čitelná pro robota a nehrozí, že by nám opomněl vylepšit skóre. Celkově je ale optimalizace webu časově a finančně náročná a jen blázni riskují pověst svých eshopů v hazardním linkbuildingu. Přitom stačí nevyměňovat odkazy s portály, které s naším byznysem vůbec nesouvisí. Jejich publikum stejně neoslovíme a vlastní SEO tím nerozvineme. Další on-line sebevraždu představují prokliky z odkazových farem. Vyhledávač to vnímá jako provokaci a pokud to není zdaleka náš jediný podvod, zatne našemu on-line podnikání tipec.

Závěrem našeho příspěvku ještě zmíníme publikování takzvaných PR článků se zpětnými odkazy, které výměnný linkbuilding pěkně doplňují. Z hlediska bezpečnosti pro regionální SEO v ČB a rovněž pro celorepublikové optimalizace eshopů pro ně platí zhruba stejná pravidla. Pokud vás napadly nějaké otázky k problematice SEO, položte je v komentářích. Připravíme jasnou odpověď.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..