Je léto, čas dovolených a my se rádi oddáváme slunečním paprskům. Jenže když je necháme až moc působit na naši kůži, není to jen nepříjemné, ale i zdravotně nebezpečné. Pokud se už na slunci spálíte, jakou první pomoc i ve spíži najdete?
Spálení od slunce – rady a tipy
Protože je součástí každého článku, jak na spálení od slunce, jsme si jistí, že mazání vám radit nemusíme. Pojďme rovnou k věci. Kůži spálenou od slunce nemusíte odhalit až další den, kdy se probudíte červení a nebudete se moct pohnout. Už po opalování můžete cítit, že jste to ten den přehnali. Ideální je tak vlézt pod studenou sprchu a pak mazat, mazat, mazat. Chladivá voda trošku otupí spálení a krém či tělové mléko zachrání pokožku, která by se jinak začala vysušovat a loupat. Takhle ji přípravek zvláční a nemusíte pak trpět bolestí a svlékat se jako had. Jak ošetřit spálenou kůži, když se druhý den vzbudíte a zjistíte, že jste starost o pokožku podcenili?
Spálená kůže od slunce – první pomoc
Chlazení vždy pomáhá, i v případě, když i druhý den mažete pokožku mlékem nebo gelem třeba přímo z chladničky. Je to příjemné a navodí to ulevující pocit. Spálení od slunce babské rady také mohou vyřešit, kdy zrovna nemáte vhodný přípravek, který by vám ulevil. Zkuste aloe vera. Gel z rostlinky vymačkejte, promíchejte a potírejte jím spálená místa. Velmi účinný je i vaječný bílek. Opět jím potřete spálená místa, nechte asi 10 minut působit a smyjte vodou, jinak by byl lepkavý. Ulevující jsou mléčné výrobky. Například vychlazený jogurt, zakysaná smetana nebo tvaroh jsou přímo chladivé na takto postižená místa. Navíc mají schopnost v sobě držet déle chlad, takže si namažete tuto chladivou masku na obličej nebo spálená záda a necháte působit, dokud chladí. Ulevující jsou i bylinkové obklady z máty, heřmánku nebo zeleného čaje.
Zanechte odpověď