Podrážděný či spíše rozbouřený žaludek může znamenat problém pro kohokoliv z nás. Postihnout nás to může v podstatě kdykoliv, ale nejčastěji se potíže se zažíváním objevují o Vánocích. Je to z toho důvodu, že se o svátcích snažíme ochutnat vše, co se připravuje, bez ohledu na to, jestli je to slané nebo sladké a většinou vše plácáme dohromady. Zkuste osvědčené rady, které vám mohou od potíží se zažíváním pomoci.
Léčivá síla bylinek
Jestliže se u vás objeví příznaky, jako jsou pocit plnosti, bolesti břicha či nevolnost, pak je tím nejlepším řešením bylinkový čaj. Tím nejčastěji doporučovaným je mátový a zázvorový, ale pokud je někdo citlivější, může u něj tento čaj díky své výrazné chuti obtíže ještě zhoršit. Je důležité vždy vyzkoušet, který čaj vám prospívá a naopak.
Pokud tyto dvě bylinky nebudou ty pravé, lze uvařit čaj z bazalky nebo meduňky. K opravdu velmi účinným čajům patří pelyňkový, u kterého však musíte počítat s tím, že je strašně hořký. Na žaludek také zabírá čaj připravený z kořene puškvorce.
Neškodné pokrmy
Pokud jsou zažívací obtíže opravdu vážnějšího charakteru, pak je dobré, když minimálně 24 hodin konzumujete pouze suchary a černý čaj se špetkou cukru, jež budete střídat s odvary z bylinek.
Při pouhém podráždění zažívacího ústrojí si můžete dát i něco malého k jídlu, ale rozhodně nečekejte žádné hody. Při chutích na sladké si snězte měkký zralý banán nebo jednu nastrouhanou mrkev (samozřejmě čerstvou). Když jste už přejedení cukrovím a na sladké se nemůžete ani podívat, tak si na uklidnění žaludku můžete uvařit brambory ve slupce a dát si je takzvaně na loupačku nebo si připravte uvařenou rýži (bílou), kterou jen lehounce osolíte a nic víc.
- O bramborovém škrobu je známo, že dokáže neutralizovat žaludeční kyseliny.
- Rýže je lehce stravitelná a má velmi blahodárný vliv na zklidnění žaludku i střev.
Zanechte odpověď