Jistě jste si všimli, že kompletně celá domácí zdravotní péče prochází velmi rychlým vývojem. A epidemie koronaviru k tomu ještě více přispěla. Původně se jednalo spíše o péči sociální, kdy pacientům v domácím prostředí zdravotní sestry převázaly ránu, aplikovaly injekce nebo odebraly krev. Doba jde ale nezadržitelně kupředu a specializované agentury nyní poskytují pacientům i velmi náročné úkony a služby.
Základním předpoklad k přejití do domácí zdravotní péče je stabilizovaný stav pacienta, který nevyžaduje nepřetržitou nemocniční péči. Aby byla tato péče hrazena ze zdravotního pojištění, musí ji předepsat lékař. Ten nejlépe posoudí aktuální stav pacienta.
Vybrané agentury jsou schopny zajistit například parenterální výživu, domácí hemodialýzu nebo domácí umělou plicní ventilaci. Postarají se tak o mnoho pacientů, kteří by jinak museli zůstávat v nemocnicích. Pro pacienty závislé na ventilátoru či dialyzační jednotce, je to možnost, jak zkvalitnit svůj život, jak moci trávit více času mezi svými blízkými, a přesto mít k dispozici odbornou lékařskou péči.
Pojišťovny, lékaři i ředitelé nemocnic si moc dobře uvědomují benefity tohoto způsobu léčby. Dalším pozitivem domácí zdravotní péče je také uvolnění tolik potřebných nemocničních lůžek.
Absolutní špičkou v tomto oboru je pražská agentura ProCare Medical. Aktivně se podílejí na naprosté většině pilotních projektů, kdy jsou do domácího prostředí zaváděny nové služby. Svým klientům tak mohou poskytnout komplexní služby včetně už zmíněné domácí umělé plicní ventilace, domácí hemodialýzy i parenterální výživy. Mají bohaté zkušenosti a ve svých týmech lékaře a zdravotní sestry se specializací pro provádění těchto úkonů. Jejich pobočky se nachází nejen v Praze, ale také v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Táboře, v Přibyslavi, v Pardubicích a v Plzni. A aby byli svým pacientům ještě blíže, nabízejí převozy plně vybavenými sanitními vozy. Veškeré informace naleznete na jejich webových stránkách www.procare.cz.
Zanechte odpověď