Virtuální sídlo nebo také virtuální kancelář je oblíbená služba, která se stala perfektní náhradou klasických kanceláří. Dá se říci, že je to finančně výhodné řešení, jak získat prestižní sídlo společnosti a mít k dispozici veškeré stoprocentně fungující administrativní služby, aniž byste museli mít klasické kancelářské prostory. Virtuální sídlo jako líheň hříšníků? Čtěte v tomto článku.
Pro koho je virtuální sídlo určeno?
Využít jej mohou malí i velcí podnikatelé, kteří nepotřebují stálou kancelář. Zvlášť ideální je virtuální sídlo tehdy, je-li majitel společnosti stále na cestách nebo dlouhodobě v zahraničí a nemá čas se starat o chod svého sídla, případně když chce nějaká společnost rozšířit své pole působnosti o další regiony či zřídit nové pobočky a nechce platit další pronajaté prostory. Virtuální sídlo je také zárukou anonymity.
Virtuální sídlo – jak vám ulehčí podnikání?
Všechny firmy musí mít před zákonem sídlo, které bude zapsané v obchodním rejstříku (u OSVČ je to místo podnikání zapsané v živnostenském rejstříku). Ideální volbou je virtuální sídlo, které vám v mnoha věcech značně uleví. Jak vám ulehčí podnikání?
- Úspora v podnikání – všechny kanceláře, stojí několik tisíc měsíčně, v případě umístění v centru dokonce i desetitisíce za měsíc. V případě virtuálního sídla to je otázka několika stovek korun, což vám ušetří mnoho výdajů.
- Image společnosti – virtuální sídlo ve velkých městech zajistí prestiž firmy a tím i lepší image před obchodními partnery. Známé město dělá velmi dobrý dojem.
- Poštovní služby – firmy, které poskytují virtuální kanceláře, zajišťují svým klientům odběr doručené pošty a kurýrních zásilek, zároveň s tím i zasílají avízo o došlé poště formou SMS či e-mailu, případně telefonicky. Rovněž zajistí přeposlání pošty na vybranou kontaktní adresu.
- Pomoc s administrativou – poskytovatel virtuálního sídla zajistí veškeré povinnosti spojené s firemní administrativou, vám tak odpadne zaměstnávání asistentky, kterou jinak nevyužijete.
- Prestižní zázemí pro jednání – řada podnikatelů řeší obchodní schůzky v kavárnách či restauracích, ne vždy je však vhodné projednávat citlivé detaily nějakého kontraktu na veřejném místě. K tomu se dá využít zasedací místnost nebo plně vybavené kancelářské prostory, které vám poskytne provozovatel virtuálního sídla formou krátkodobého pronájmu.
Virtuální sídlo – je to vlastně legální?
Na tuto otázku se často ptá řada podnikatelů, ale věřte, že novela občanského zákoníku z roku 2009 dala zřizování virtuálních kanceláří zelenou. Novela přesně říká že, fyzické a právnické osoby si mohou svobodně zvolit své sídlo firmy a to i odlišné od místa, kde je jejich skutečná správa. Zákon dále stanovuje, že všechna sídla firmy, včetně těch virtuálních musí mít zajištěno přebírání pošty a kurýrních zásilek, kontakt s veřejností a úřady, dále viditelně označené sídlo firmy a doklad o vlastnickém či jiném právu k dané nemovitosti. Pokud nejste vlastníkem nemovitosti, pak budete potřebovat souhlas s umístěním sídla společnosti. Jestliže všechny tyto podmínky splníte, nemusíte mít obavy, že by nebylo vaše sídlo společnosti legální. Co je virtuální sídlo čtěte zde.
Co Vám zajistí virtuální sídlo firmy v Praze?
- prestižní adresu v centru hlavního města
- čitelná a nezaměnitelná image
- soukromí v místě vašeho bydliště
- anonymitu hlavního města
- příslušnost k Finančnímu úřadu v Praze
- snadno dostupné veškeré úřady a všechny instituce
Sídlo firmy v Praze zvýší prestiž nejen začínajícím podnikatelům, ale také firmám, které se například snaží získat nového a velmi významného klienta a jejich současné sídlo společnosti není umístěno na příliš lukrativní adrese. Takové firmy se snaží udělat dobrý dojem a zřízení virtuálního sídla v hlavním městě může výrazně pomoci. Zejména pokud si k tomu ještě pronajmete odpovídající zasedací místnost či zařízenou kancelář, kde jednání s novým klientem proběhne.
Zanechte odpověď