Pro spoustu lidí představuje osobní automobil dalšího člena rodiny, o kterého se s láskou starají. Znamená to především umývání karoserie a udržování interiéru auta v čistém stavu. Někteří majitelé s chutí zbavují autolak i miniaturního škrábance, jenž je sotva pouhým okem znatelný. K tomu samozřejmě potřebují leštičku na auto, která je v tomto případě nepostradatelným pomocníkem. Jaké existují druhy na současném trhu?
Podstatné parametry při výběru leštičky
I když důležitým parametrem je výkon, není třeba, aby leštička na auto ho měla co nejvyšší. Obecně platí, že kvalitou výkonu bychom se měli zabývat u rotačních leštiček, zatímco u orbitálních leštiček je hlavním parametrem výkmit. Ten se udává v mm a představuje velikost výkmitu leštičky do strany. Nejpoužívanější modely mají výkmit 15 mm. Začátečníci by ale měli volit výkmit ve velikosti 10 mm a méně.
Dalším důležitým parametrem je hmotnost a ergonomie leštičky. Mají totiž podstatnou roli při jejím držení v rukou. Praktická je hmotnost okolo dvou a půl kilogramů. Dobře vyvážená leštička perfektně drží, nevibruje a příjemně se s ní pracuje.
Jakou leštičku na auto vybrat
Existují leštičky pro domácí kutily i pro profesionály. Pokud ji budete používat jen příležitostně, nepotřebujete profi model, protože vám postačí hobby leštička, jež bezvadně zvládne větší i menší plochy. Rozhodující je při výběru pochopitelně i cena. U leštiček určených pro profesionály je nutné počítat s vyšší cenou.
Jaké výhody poskytují tekuté stěrače
Ve výbavě motoristy by rozhodně neměly chybět tekuté stěrače. S jejich použitím budete lépe vidět za deště, protože odpuzují nejen vodu, ale i nečistoty. Znesnadňují ulpívání hmyzu a ptačího trusu na autoskle. Tím samozřejmě i šetří práci s případnou očistou nanesené špíny. Lze je používat za každého počasí. Na skle vytvoří tenkou a vodoodpudivou vrstvu, jež při rychlosti dosahující 50 až 80 km/h vodní kapky odpuzuje a nechává je sklouznout ke krajům skla.
Zdroj obrázku: Bhakpong / Shutterstock.com
Zanechte odpověď