Vyplatí se kožený nábytek?


Vyplatí se kožený nábytek?

Vyplatí se kožený nábytek? Přemýšlíte nad koupí kožené sedačky? Taburetu? Polštáře? Kožený nábytek je v současné době velice oblíbený a zažívá tak svou renesanci. Po pravdě asi nikdy nevyjde z módy.  Není to však materiál, který si může každý dovolit. Kůže totiž  bude vždycky žádaným luxusem, ať už se to ochráncům zvířat libí nebo ne. Nejen proto, že se kůže zhotovuje z živočichů (zpravidla z přebytečné hovězí kůže), je luxusní pro naše smysly (hmat, čich, vid), ale především z důvodu vysoké pořizovací ceny. Ta dělá z koženého nábytku nábytek, který si každý dovolit nemůže, nebo který se každému nevyplatí z důvodu…

Péče o kůži

… že kůže vyžaduje rozsáhlou péči. S tou se pak pojí horší odolnost vůči pravidelnému používání. Možná proto kožený nábytek vidíte zejména v kancelářích státníků či firem, kde slouží k občasných schůzím, nikoli pro denní užívání a válení se u televize. Kožený nábytek opravdu značně podléhá používání. Časem se mění barva prosezených míst, kůže se může začít šoupat, drolit, děravět. Vznikají tak nevzhledné trhliny, které je schopen odborně zafixovat pouze opravdu člověk zkušený svým řemeslem. Kůži však dokáže zafixovat pouze klasickým šitím, oku tak stejně neujde, že místo bylo poškozeno a sedačka nebo křeslo bude vypadat jako baseballový míček. Mnoho domácností, které vlastní kožený nábytek, tak tyto trhliny řeší tmavou lepící páskou, která není o nic hezčí variantou.

Vyplatí se kožený nábytek?

Investice v poměru s nebezpečím

S ohledem na tuto charakteristiku, je třeba se zamyslet, zda se vám kůže doma vůbec vyplatí. Finančně i na údržbu. Máte-li malé děti, zvířecí miláčky, soustředíte-li se více méně celý den na sedačce u televize, pak zapomeňte na tento materiál obývacího sedacího nábytku. Kůže by se totiž opotřebovala o to rychleji, navíc pes nebo kočka by jí dali značně zabrat svými drápy. Pokud máte vlhčí domácnost, rovněž není kůže dobrou variantou, hrozí totiž, že ji napadne plíseň.

Vyplatí se kožený nábytek?

Naučte se pečovat o kožený nábytek

Právě s možnou plísní, s častým opotřebováním a jako prevence před opotřebováním, je nutné se o kůži starat. Koupí koženého nábytku tak na sebe berete tuto povinnost, která vám ve svých výsledcích pomůže nelitovat koupě tak drahého nábytku. Starat se o kožený nábytek je třeba pouze s využitím patřičných přípravků, které nejsou na bázi agresivní chemie, která by mohl poškodit barvu kůže, či ji snad dokonce vyžrat. K babským radám patří pravidelná péče olejem z kuchyně – olivovým, stolním. Ten chrání kůži před ataky vnějšího prostředí, ale navíc dodává nábytku nevídaný lesk. Ovšem také zamastí vaše oblečení, jakmile na sedačku usednete. Samozřejmě lze koupit i speciální oleje přímo v drogerii, anebo pak spreje, které nábytku také dodají lesk, a zároveň vám nezničí oblečení. Krom toho pak klasické rodiny chrání svůj nábytek i dekami nebo napínacími prostěradly, tohle je však nevzhledná alternativa, která schová samotnou krásu kůže, a proč si taky potom v tomto případě drahou kůži pořizujete, že…




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..